Przydatne narzędzia internetowe

Przydatne narzędzia internetowe
  • 20 sierpnia, 2011
  • |
  • Możliwość komentowania Przydatne narzędzia internetowe została wyłączona

Przydatne narzędzia internetowe

https://adwords.google.pl/select/KeywordToolExternal -narzędzie propozycji słów kluczowych, pozwalające sprawdzić m.in. ilość miesięcznych wyszukiwań danej frazy w Google oraz konkurencyjność fraz. Przydatne zarówno przy wybieraniu fraz do pozycjonowania jak i planowaniu kampanii AdWords.

http://validator.w3.org/ – popularny walidator,  dzięki któremu bez problemu znajdziemy błędy w kodzie danej witryny. Niezbędny w procesie optymalizacji.

http://checkbulkpagerank.com/ – najlepszy, moim zdaniem, sposób na masowe sprawdzanie PR domen. Możliwość jednoczesnego sprawdzenia Page Rank’u 25 różnych adresów!

http://www.google.com/analytics/ – bezsprzecznie najlepsze darmowe statystyki dla strony internetowej. I to mimo teorii spiskowych, jakoby dane z Google Analytics były w jakiś sposób wykorzystywane przez Google (choć może faktycznie lepiej z tego powodu nie stosować tych statystyk na zapleczach…).

http://www.majesticseo.com/ – częściowo darmowe (po zarejestrowaniu mamy dostęp do części statystyk) narzędzie do sprawdzania backlinków prowadzących do naszej strony, ich przyrost oraz linkujących do nas domen. Jego największą zaletą jest fakt, że nie bazuje ono na danych z Yahoo.

http://www.backlinkwatch.com/ – jak wyżej, tyle, że tym razem mamy do czynienia z wynikami bazującymi na wyszukiwarce Yahoo

Free Monitor for Google – darmowy program do sprawdzania pozycji w wyszukiwarce Google. Nie ma co prawda zbyt wielu opcji, ale na początek jest w sam raz. W końcu nie trzeba za niego płacić.

SeoQuake – jakże przydatna wtyczka do Firefox’a, posiadająca szereg opcji przydatnych każdemu pozycjonerowi. Warto wśród nich wymienić m.in. sprawdzanie PR oraz ilości backlinków (w Google, Yahoo i innych wyszukiwarkach), sprawdzanie ilości zaindeksowanych podstron, wieku domeny, rankingu Alexa czy ilości linków wychodzących z danej strony.

———
Zdjęcie: Markus Spiske / raumrot.com
CC-License: CC-BY

Comments are closed.