Przegląd SWL

 

  • 26 czerwca, 2011
  • |
  • Możliwość komentowania Przegląd SWL została wyłączona

Przegląd SWL

Systemy Wymiany Linków to narzędzie, które w odpowiednich rękach może przynieść wymierne korzyści, w postaci czołowych pozycji nawet na najtrudniejsze frazy. Żeby tak się stało, trzeba jednak wiedzieć w jaki sposób stosować SWL i który z nich wybrać.

Systemy stałe

Jak wskazuje sama nazwa, są źródłem stałych linków, czyli takich, które będą wyświetlały się na jednej stronie przez czas kilku miesięcy. Jest to o tyle ważne, że jak wiadomo wraz z czasem, siła linku rośnie.

Stałe SWL mogą być stosowane bezpośrednio do pozycjonowania strony docelowej, ale raczej nie powinno się traktować się ich jako główne źródło linków. Szczególnie dobrze sprawdzają się w tym celu „elitarne” punkty tj. Statlink Gold czy Linkme Elite. Wiele osób nie chce ryzykować linkowania z SWL strony docelowej i stosuje je głównie do linkowania własnego zaplecza, ewentualnie wpisów w lepszych katalogach/preclach lub artykułów sponsorowanych. W tym celu można także wykorzystywać linki standardowe. Niekwestionowanym liderem wśród systemów stałych jest Statlink, który wyświetla linki tylko na zaindeksowanych stronach. Oprócz niego godne uwagi są: Linkme, Gotlink, Seomatik czy SeoDopalacz.


Systemy rotacyjne

Systemy rotacyjne wyświetlają linki w sposób losowy – linki podlegają ciągłej rotacji i są wyświetlane na większej ilości stron, ale tylko przez chwilę. Robot wyszukiwarki nie znajdzie więc wszystkich linków, ale za to zliczy większą ich ilość. Rotacyjne SWL są stosowane przede wszystkim do dopalania wpisów w katalogach i preclach, czyli ich podlinkowania w celu indeksacji. Ze względu na niską jakość linków, stosowanie ich bezpośrednio w pozycjonowaniu raczej nie ma większego sensu. Wśród systemów rotacyjnych wymienia się zwykle dwóch zdecydowanych liderów: Gotlink i e-Weblink.

Comments are closed.